GA Push (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Value
hu: Érték

en: Description
hu: Leírás

en: Action
hu: Művelet

en: Category
hu: Kategória

en: Label
hu: Címke

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Event
hu: Esemény

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Page
hu: Oldal

en: Location
hu: Helyszín

en: Method
hu: Mód

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href=":analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href=":webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
hu: A mérni kívánt webhely egyedi azonosítója UA-xxxxxxx-yy formátumban. Beszerzéséhez <a href=":analytics">regisztrálni kell a webhelyet a <em>Google Analytics</em></a> szolgáltatásban, ahol a beállítások oldalán megtekinthető az adott webhely számára automatikusan generált azonosító. További tudnivaló az <a href=":webpropertyid">online dokumentációban</a> található.
