GA Reports (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Statistics
ru: Статистика

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Contains
ru: Содержит

en: Does not contain
ru: Не содержит

en: Is less than
ru: Меньше, чем

en: Is less than or equal to
ru: Меньше либо равно

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Is greater than
ru: Больше, чем

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: Desc
ru: По убыванию

en: Users
ru: Пользователи

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Male
ru: Мужской

en: Female
ru: Женский

en: Messages
ru: Сообщения

en: Apply
ru: Применить

en: @min and @max
ru: @min и @max

en: contains
ru: содержит

en: regex
ru: регулярное выражение

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Profile ID
ru: ID профиля

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Sessions
ru: Сеансы

en: exposed
ru: раскрыт

en: Min
ru: Мин

en: And max
ru: И макс.

en: And
ru: И

en: 1 | @count
ru[0]: @count
ru[1]: @count
ru[2]: @count[2]

en: Status message
ru: Статус

en: Web Property ID
ru: Идентификатор аккаунта

en: Top Pages
ru: Топ страниц

en: Bounce Rate
ru: Показатель отказов

en: Pageviews
ru: Просмотры страниц

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Locally cached tracking code file has been updated.
ru: Сохраненный локально файл кода отслеживания был обновлен.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
ru: Локальный файл кода отслеживания был сохранён.

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
ru: Правильный идентификатор Google Analytics чувствителен к регистру и имеет формат UA-xxxxxxx-yy.

en: Master
ru: Основной

en: Google Analytics Summary
ru: Сводка Google Analytics

en: Top Keywords
ru: Топ ключевых слов

en: % New Sessions
ru: % новых сеансов

en: Avg. Session Duration
ru: Средняя длительность сеанса

en: Pages / Session
ru: Страниц / сеанс

en: Top Sources
ru: Топ источников
