Galleria JS (1.0.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Top
id: Atas

en: Views
id: View

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Theme
id: Tema

en: Bottom
id: Dasar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: next
id: selanjutnya

en: Show
id: Tampilkan

en: Empty
id: Kosong

en: Extend
id: Mengembangkan

en: Transition
id: Transisi

en: Fade
id: Redup

en: Style
id: Gaya

en: Image crop
id: Pangkas gambar

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Skin
id: Kulit

en: Responsive
id: Responsif
