Galleria JS (1.1.1) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Top
ro: Sus

en: Views
ro: Vizualizări

en: History
ro: Istoric

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Theme
ro: Temă

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: next
ro: următorul

en: Show
ro: Arată

en: Empty
ro: Gol

en: Extend
ro: Extindeți

en: Transition
ro: Tranziție

en: Style
ro: Stil

en: Image crop
ro: Decupare imagine

en: Row class
ro: Clasă rând

en: Responsive
ro: Adaptiv
