Gamification (2.0.2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: User Login
id: Login Pengguna

en: Delete
id: Hapus

en: Action
id: Tindakan

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Default
id: Bawaan

en: Widget
id: Piranti

en: Events
id: Acara

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Uses
id: Penggunaan

en: Time interval
id: Interval waktu
