Gamify by User Points (1.1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Log
fr: Journal

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Quantity
fr: Quantité

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Time
fr: Heure

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Create
fr: Créer

en: Revisions
fr: Versions

en: Log message
fr: Message de journal

en: Warning
fr: Avertissement

en: Operator
fr: Opérateur

en: Operation
fr: Opération

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Userpoints
fr: Points utilisateurs

en: Entity
fr: Entité

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: User Id
fr: Id utilisateur

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Current user
fr: Utilisateur courant

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Critical
fr: Critique

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: This field supports tokens.
fr: Ce champ prend en charge les jetons (tokens).

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Entity link
fr: Lien de l'entité

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
