Gamify by User Points (1.1.0-beta5) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Log
fa: گزارش

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Quantity
fa: تعداد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Create
fa: ایجاد

en: Points
fa: امتیازها

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Log message
fa: گزارش

en: Warning
fa: هشدار

en: Note
fa: یادداشت

en: Operator
fa: عملگر

en: Operation
fa: عملکرد

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Userpoints
fa: امتیازات کاربر

en: Entity
fa: عنصر

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Alerts
fa: اخطارها

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Critical
fa: بحرانی

en: This field supports tokens.
fa: این فیلد از توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.
