Gamify by User Points (1.1.0-beta5) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Log
hu: Napló

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Update
hu: Frissítés

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Error
hu: Hiba

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: Points
hu: Pontok

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Operation
hu: Művelet

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Userpoints
hu: Felhasználói pontok

en: Entity
hu: Entitás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: Alerts
hu: Riasztások

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Critical
hu: Kritikus

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Entity link
hu: Entitáshivatkozás

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által
