Gamify by User Points (1.1.0-beta5) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Log
uk: Журнал

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Quantity
uk: Кількість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Update
uk: Оновити

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Error
uk: Помилка

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: Points
uk: Пунктів

en: Revisions
uk: Редакції

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Warning
uk: Попередження

en: Note
uk: Примітка

en: Operator
uk: Оператор

en: Operation
uk: Дія

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Authored on
uk: Створено

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Entity
uk: Сутність

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: User Id
uk: ID користувача

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: Alerts
uk: Увага!

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Token name
uk: Назва замінника

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Entity link
uk: Посилання сутності

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: < (less than)
uk: < (менше)

en: > (greater than)
uk: > (більше)
