Gamify by User Points (1.1.0-beta6) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Update
bn: আপডেট

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
