View gantt (1.0.1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: On
it: Acceso

en: Date
it: Data

en: Links
it: Collegamenti

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Parent
it: Genitore

en: Save
it: Salva

en: Open
it: Aperto

en: Views
it: Viste

en: Text
it: Testo

en: type
it: tipo

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Owner
it: Proprietario

en: Calendar
it: Calendario

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Duration
it: Durata

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Date field
it: Campo data

en: Redo
it: Rifai ultima operazione annullata

en: Expand
it: Espandi

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Collapse
it: Raggruppa

en: Link field
it: Campo del link
