View gantt (1.0.19) - en to oc translation catalogue (80 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Priority
oc: Prioritat

en: On
oc: Activat

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Links
oc: Ligams

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Export
oc: Exportar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Open
oc: Dobèrt

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Views
oc: Vistas

en: Add
oc: Apondre

en: Year
oc: Annada

en: Off
oc: Desactivat

en: Custom
oc: Personalizat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Month
oc: Mes

en: Details
oc: Detalhs

en: Owner
oc: Proprietari

en: Day
oc: Jorn

en: End
oc: Fin

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: End date
oc: Data de fin

en: Order
oc: Òrdre

en: Close
oc: Tampar

en: Duration
oc: Durada

en: minute
oc: minuta

en: Undo
oc: Anullar

en: day
oc: jorn

en: hour
oc: ora

en: Jan
oc: gen.

en: Feb
oc: feb.

en: Mar
oc: mar.

en: Apr
oc: abr.

en: Jun
oc: jun.

en: Jul
oc: jul.

en: Aug
oc: ago.

en: Sep
oc: set.

en: Oct
oc: oct.

en: Nov
oc: nov.

en: Dec
oc: dec.

en: Hour
oc: Ora

en: Date field
oc: Camp data

en: Days
oc: Jorns

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Target
oc: Cibla

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd
