Garland (8.x-1.0-alpha4) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
de: Blaue Lagune (Standard)

en: Ash
de: Asche

en: Aquamarine
de: Aquamarin

en: Belgian Chocolate
de: Belgische Schokolade

en: Bluemarine
de: Marineblau

en: Citrus Blast
de: Zitronenexplosion

en: Cold Day
de: Kalter Tag

en: Greenbeam
de: Grünstrahl

en: Mercury
de: Quecksilber

en: Nocturnal
de: Nacht

en: Olivia
de: Oliv

en: Pink Plastic
de: Plastikrosa

en: Shiny Tomato
de: Tomatenglanz

en: Teal Top
de: Türkis

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Base color
de: Grundfarbe

en: Header top
de: Kopfzeile oben

en: Header bottom
de: Kopfzeile unten

en: Content width
de: Breite des Inhalts

en: Fluid width
de: Flexible Breite

en: Fixed width
de: Feste Breite

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
de: Geben Sie an, ob der Inhalt auf eine feste Breite umgebrochen werden oder sich dynamisch der Breite des Browserfensters anpassen soll.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
de: Ein mehrspaltiges Theme, dessen Farben angepasst werden können und dessen Layout zwischen fester und dynamischer Breite umgestellt werden kann.
