Garland (8.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
it: Laguna azzurra (Predefinito)

en: Ash
it: Cenere

en: Aquamarine
it: Acquamarina

en: Belgian Chocolate
it: Cioccolato belga

en: Bluemarine
it: Blu marino

en: Citrus Blast
it: Esplosione di agrumi

en: Cold Day
it: Giorno freddo

en: Greenbeam
it: Raggio verde

en: Mediterrano
it: Mediterraneo

en: Mercury
it: Mercurio

en: Nocturnal
it: Notturno

en: Pink Plastic
it: Plastica rosa

en: Shiny Tomato
it: Pomodoro lucido

en: Teal Top
it: Foglia di tè

en: Text color
it: Colore del testo

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Base color
it: Colore di base

en: Header top
it: Testata superiore

en: Header bottom
it: Testata inferiore

en: Content width
it: Larghezza del contenuto

en: Fluid width
it: Larghezza fluida

en: Fixed width
it: Larghezza fissa

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
it: Specifica se il contenuto andrà a capo ad una larghezza fissa o si espanderà in maniera fluida fino alla larghezza della finestra del browser.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
it: Un tema multi-colonna che può essere configurato in modo da personalizzare i colori e cambiare tra layout fluidi o a larghezza fissa
