Garland (8.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
id: Blue Lagoon (Standar)

en: Bluemarine
id: Biru laut

en: Shiny Tomato
id: Tomat Berkilau

en: Text color
id: Warna teks

en: Link color
id: Warna tautan

en: Base color
id: Warna dasar

en: Header top
id: Atas header

en: Header bottom
id: Bawah header

en: Content width
id: Lebar konten

en: Fluid width
id: Lebar mengambang

en: Fixed width
id: Lebar tetap

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
id: Tentukan apakah konten akan dikembangkan ke lebar yang tetap atau elastis mengembang mengikuti lebar dari jendela browser.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
id: Merupakan tema multi-kolom yang dapat diatur konfigurasi warnanya dan bisa diubah-ubah lebarnya antara tataletak tetap dan mengalir.
