Garland (8.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
pt: Blue Lagoon (predefinido)

en: Belgian Chocolate
pt: Chocolate Belga

en: Citrus Blast
pt: Explosão de Citrinos

en: Cold Day
pt: Dia Frio

en: Mercury
pt: Mercúrio

en: Nocturnal
pt: Nocturno

en: Pink Plastic
pt: Plástico Cor-de-Rosa

en: Shiny Tomato
pt: Tomate Reluzente

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Base color
pt: Cor base

en: Header top
pt: Topo do cabeçalho

en: Header bottom
pt: Fundo do cabeçalho

en: Content width
pt: Largura dos conteúdos

en: Fluid width
pt: Largura fluída

en: Fixed width
pt: Largura fixa

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
pt: Indicar se o conteúdo irá manter-se com uma largura fixa ou se expande de forma fluída à largura da janela do programa de navegação.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
pt: Um tema multi-coluna que pode ser configurado para modificar as cores e trocar entre largura fixa ou fluída.
