Garland (8.x-1.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
fr: Blue Lagoon (par défaut)

en: Ash
fr: Cendre

en: Aquamarine
fr: Aigue-marine

en: Belgian Chocolate
fr: Chocolat belge

en: Bluemarine
fr: Bleu marine

en: Citrus Blast
fr: Explosion d'agrume

en: Cold Day
fr: Froide journée

en: Greenbeam
fr: Rayon vert

en: Mercury
fr: Mercure

en: Nocturnal
fr: Nocturne

en: Pink Plastic
fr: Plastique rose

en: Shiny Tomato
fr: Tomate brillante

en: Teal Top
fr: Bleu sarcelle

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Base color
fr: Couleur de base

en: Header top
fr: Haut de l'en-tête

en: Header bottom
fr: Bas de l'en-tête

en: Content width
fr: Largeur du contenu

en: Fluid width
fr: Largeur variable

en: Fixed width
fr: Largeur fixe

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
fr: Spécifiez si le contenu aura une largeur fixe, ou s'il s'adaptera de manière fluide à la largeur de la fenêtre du navigateur.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
fr: Un thème à colonnes multiples qui peut être paramétré pour modifier les couleurs et pour alterner entre mise en page à largeur fixe ou s'adaptant à la largeur de la fenêtre du navigateur (fluide).
