Garland (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
fa: تالاب آبی(پیش‌فرض)

en: Ash
fa: خاکستر

en: Aquamarine
fa: کبود فام

en: Belgian Chocolate
fa: شکلات بلژیکی

en: Bluemarine
fa: آبی آسمانی

en: Citrus Blast
fa: انفجار مرکبات

en: Cold Day
fa: روز سرد

en: Greenbeam
fa: پرتوی سبز

en: Mediterrano
fa: مدیترانه‌ای

en: Mercury
fa: سیماب

en: Nocturnal
fa: شبانه

en: Olivia
fa: زیتونی

en: Pink Plastic
fa: صورتی پلاستیکی

en: Shiny Tomato
fa: گوجه براق

en: Teal Top
fa: سبز دریایی

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Tools
fa: ابزارها

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Base color
fa: رنگ پایه

en: Header top
fa: بالای سربرگ

en: Header bottom
fa: پایین سربرگ

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Garland
fa: تاج گل

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Content width
fa: پهنای محتوا

en: Fluid width
fa: پهنای شناور

en: Fixed width
fa: پهنای ثابت

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
fa: تعیین کنید که آیا محتوا با یک عرض ثابت نمایش داده شود و یا به صورت سیال به اندازه عرض پنجره مرورگر گسترش یابد.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
fa: یک پوسته چندستونه که می‌تواند برای تغییر رنگ‌های آن و تعویض میان آرایش‌های عرض ثابت و عرض شناور پیکربندی شود.

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
