Garland (8.x-2.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Blue Lagoon (Default)
ar: بحيرة زرقاء (المبدئية)

en: Ash
ar: رماد

en: Aquamarine
ar: زبرجد

en: Belgian Chocolate
ar: شكولاتة بلجيكية

en: Bluemarine
ar: أزرق بحري

en: Citrus Blast
ar: انفجار ليموني

en: Cold Day
ar: يوم بارد

en: Greenbeam
ar: شعاع أخضر

en: Mediterrano
ar: بحر متوسط

en: Mercury
ar: زئبق

en: Nocturnal
ar: ليلي

en: Olivia
ar: زيتونة

en: Pink Plastic
ar: لدائن زهرية

en: Shiny Tomato
ar: طماطم لامعة

en: Teal Top
ar: أزرق مخضر

en: Search
ar: بحث

en: Help
ar: مساعدة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Text color
ar: لون النص

en: Tools
ar: الأدوات

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Base color
ar: اللون الأساسي

en: Header top
ar: قمة الترويسة

en: Header bottom
ar: أسفل الترويسة

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Garland
ar: جَرلاند

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Content width
ar: عرض المحتوى

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني
