Garland (8.x-2.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Blue Lagoon (Default)
hu: Kék lagúna (alapértelmezés)

en: Ash
hu: Hamu

en: Aquamarine
hu: Tengerkék

en: Belgian Chocolate
hu: Belga csokoládé

en: Bluemarine
hu: Kékség

en: Citrus Blast
hu: Citrus áradat

en: Cold Day
hu: Hideg nap

en: Greenbeam
hu: Zöld fény

en: Mediterrano
hu: Mediterrán

en: Mercury
hu: Higany

en: Nocturnal
hu: Éjjeli

en: Olivia
hu: Olívia

en: Pink Plastic
hu: Rózsaszín műanyag

en: Shiny Tomato
hu: Fényes paradicsom

en: Teal Top
hu: Kékeszöld

en: Search
hu: Keresés

en: Help
hu: Súgó

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Tools
hu: Eszközök

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Tabs
hu: Fülek

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Base color
hu: Alapszín

en: Header top
hu: Fejléc felső része

en: Header bottom
hu: Fejléc alsó része

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Content width
hu: Tartalom szélessége

en: Fluid width
hu: Változó szélesség

en: Fixed width
hu: Fix szélesség

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
hu: Itt adható meg, hogy a tartalom rögzített szélességű lesz, vagy a böngésző ablakának növelésével változik a mérete.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
hu: Táblázatokat nem használó, átszínezhető, több oszlopos, változtatható (rögzített vagy alkalmazkodó) szélességű smink.

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Primary menu
hu: Elsődleges menü

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Garland settings
hu: Garland beállítások

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
