Garland (8.x-2.0-alpha3) - en to ne translation catalogue (39 entries)

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Blue Lagoon (Default)
ne: नीलो अनूप

en: Ash
ne: ऐश

en: Aquamarine
ne: ऐक्वामरीन

en: Belgian Chocolate
ne: बेल्जियन चकलेट

en: Bluemarine
ne: ब्लुमरिन

en: Citrus Blast
ne: साईट्रस ब्लास्ट

en: Cold Day
ne: चिसो दिन

en: Greenbeam
ne: ग्रीनबीम

en: Mediterrano
ne: मेडिटेरैनो

en: Mercury
ne: मर्करी

en: Nocturnal
ne: नोक्तुर्नल

en: Olivia
ne: ओलिभिया

en: Pink Plastic
ne: पिंक प्लास्टिक

en: Shiny Tomato
ne: चम्किलो गोलभेँडा

en: Teal Top
ne: टिल माथि

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Help
ne: सहयोग

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Header
ne: हेडर

en: Footer
ne: फुटर

en: Tabs
ne: ट्याबहरू

en: Main navigation
ne: मुख्य नेभिगेशन

en: Primary tabs
ne: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
ne: माध्यमिक ट्याबहरू

en: Base color
ne: मूल रंग

en: Powered by Drupal
ne: ड्रुपलबाट संचालित

en: Garland
ne: गार्लैन्ड

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Sidebar first
ne: पहिलो साईडबार

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: Sidebar second
ne: दोस्रो साईडबार

en: Primary menu
ne: प्राथमिक मेनु

en: Site branding
ne: साइट ब्रान्डिङ

en: Primary admin actions
ne: प्राथमिक व्यवस्थापकीय कार्यहरू

en: User account menu
ne: प्रयोगकर्ता खाता मेनु
