Garland (8.x-2.0-alpha3) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Blue Lagoon (Default)
he: לגונה כחולה (ברירת מחדל)

en: Ash
he: אפר

en: Aquamarine
he: ירוק-כחלחל

en: Belgian Chocolate
he: שוקולד בלגי

en: Bluemarine
he: כחול ים

en: Citrus Blast
he: פיצוץ הדרים

en: Cold Day
he: יום קריר

en: Greenbeam
he: קרן ירוקה

en: Mediterrano
he: מזרח תיכון

en: Mercury
he: כספית

en: Nocturnal
he: לילי

en: Olivia
he: אוליביה

en: Pink Plastic
he: פלסטיק ורוד

en: Shiny Tomato
he: עגבניה זוהרת

en: Teal Top
he: ראש הברווז

en: Search
he: חיפוש

en: Help
he: עזרה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Tools
he: כלים

en: Link color
he: צבע קישור

en: Tabs
he: לשוניות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Base color
he: צבע בסיס

en: Header top
he: ראש הכותרת העליונה

en: Header bottom
he: תחתית הכותרת

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Main page content
he: תוכן

en: Content width
he: רוחב התוכן

en: Fluid width
he: רוחב דינמי

en: Fixed width
he: רוחב קבוע

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
he: בחר האם התוכן יוגבל לרוחב קבוע או יגלוש לרוחב הדינמי של חלון הדפדפן.

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף
