Garland (8.x-2.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Blue Lagoon (Default)
hi: ब्लू लगून ( तयशुदा )

en: Ash
hi: ऐश

en: Aquamarine
hi: ऐक्वामरीन

en: Belgian Chocolate
hi: बेल्जियन चॉक्लेट

en: Bluemarine
hi: ब्लूमरीन

en: Citrus Blast
hi: साईट्रस ब्लास्ट

en: Cold Day
hi: शीत दिवस

en: Greenbeam
hi: ग्रीनबीम

en: Mediterrano
hi: मेडिटेरैनो

en: Mercury
hi: पारा

en: Nocturnal
hi: रात्रिकालीन

en: Olivia
hi: ओलीविया

en: Pink Plastic
hi: गुलाबी प्लास्टिक

en: Shiny Tomato
hi: चमकीला टमाटरी

en: Teal Top
hi: टील टॉप

en: Search
hi: खोज

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Tools
hi: उपकरण

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Base color
hi: मूल रंग

en: Header top
hi: हैडर का शीर्ष

en: Header bottom
hi: हैडर का निचला भाग

en: Garland
hi: गार्लैन्ड

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
