Garland (8.x-2.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Blue Lagoon (Default)
nl: Blue Lagoon (Standaard)

en: Search
nl: Zoeken

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Base color
nl: Basiskleur

en: Header top
nl: Bovenzijde kop

en: Header bottom
nl: Onderzijde kop

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Content width
nl: Inhoudsbreedte

en: Fluid width
nl: Variabele breedte

en: Fixed width
nl: Vaste breedte

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
nl: Specificeer of de inhoud een vaste breedte heeft, of dat deze vloeiend meebeweegt met de breedte van de browser.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
nl: Een multikoloms thema waarin de kleuren aangepast kunnen worden. Er kan gekozen worden voor een vaste of variabele breedte.

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
