GatherContent (8.x-5.0-beta1) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Item Name
uk: Назва позиції

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Open
uk: Відкрито

en: Menu
uk: Меню

en: Upload
uk: Викласти

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Create
uk: Створити

en: All
uk: Все

en: Never
uk: Ніколи

en: Selected
uk: Вибране

en: Published
uk: Опубліковано

en: Terms
uk: Терміни

en: Other
uk: Інше

en: Template
uk: Шаблон

en: Template name
uk: Назва шаблону

en: Close
uk: Закрити

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Manual
uk: Вручну

en: Select all rows in this table
uk: Вибрати всі рядки в таблиці

en: Deselect all rows in this table
uk: Зняти вибір всіх рядків

en: Deleted
uk: Видалено

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Not available
uk: Недоступно

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Test connection
uk: Перевірити з'єднання

en: Select
uk: Вибір

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Data
uk: Дані

en: Item name
uk: Назва пункту

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Import content
uk: Імпортувати вміст

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Importing
uk: Імпортування

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Bundle
uk: Пакет

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Verify
uk: Перевірити

en: Status ID
uk: ID статусу

en: Starting import
uk: Початок імпорту

en: Import status
uk: Стан імпортування

en: Project ID
uk: ID проєкту

en: Template ID
uk: ID шаблона

en: Content type name
uk: Назва типу матеріалу

en: Node status
uk: Стан матеріалу

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Delete data
uk: Видалити дані

en: Import configuration
uk: Імпорт конфігурації

en: Text format settings
uk: Параметри текстового формату

en: Metatag
uk: Мета-теґ

en: Drupal link
uk: Drupal-посилання

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
