GatherContent (8.x-5.1) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Item Name
da: Elementets navn

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Back
da: Tilbage

en: Save
da: Gem

en: Open
da: Åben

en: Content type
da: Indholdstype

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: Never
da: Aldrig

en: Selected
da: Valgt

en: Published
da: Udgivet

en: Terms
da: Ord

en: Other
da: Anden

en: Template
da: Skabelon

en: Close
da: Luk

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Manual
da: Manuel

en: Select all rows in this table
da: Vælg alle rækker i tabellen

en: Deselect all rows in this table
da: Fravælg alle rækker i tabellen

en: Deleted
da: Slettet

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Not available
da: Ikke tilgængelig

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Automatic
da: Automatisk

en: Test connection
da: Kontrollér forbindelse

en: Select
da: Vælg

en: Publish
da: Udgiv

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Entity type
da: Entity-type

en: Importing
da: IMport

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Starting import
da: Starter import

en: Content type name
da: Indholdstypenavn

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
da: Der opstod en fejl under behandlingen af @operation med argumenterne: @args

en: Import configuration
da: Importér konfiguration

en: Drupal link
da: Drupal-link
