GatherContent (8.x-5.5) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Item Name
hi: वस्तु का नाम

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Open
hi: खुला

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Upload
hi: अपलोड

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Create
hi: बनाएँ

en: All
hi: सभी

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Selected
hi: चुना गया

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Other
hi: अन्य

en: Template
hi: फर्मा

en: Close
hi: बंद करे

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Select all rows in this table
hi: इस तालिका में सभी पंक्तियों का चयन करें

en: Deselect all rows in this table
hi: इस तालिका में सभी पंक्तियों को अचयनित करें

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Starting import
hi: आयात शुरू
