Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Reference
de: Referenz

en: Select
de: Auswählen

en: Machine name
de: Systemname

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Endpoints
de: Endpunkte

en: Type of item to reference
de: Zu referenzierender Elementtyp
