Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Type of item to reference
hi: वस्तु के प्रकार के संदर्भ के लिए
