Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Reference
pt: Referência

en: Select
pt: Selecionar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item para referenciar
