Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (7 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Weight
eo: Pezo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Type of item to reference
eo: Speco de referencata elemento
