Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Weight
eu: Pisua

en: Label
eu: Etiketa

en: Select
eu: Aukeratu

en: Machine name
eu: Makinaren izena
