Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (8 entries)

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Type of item to reference
hy: Հղման առարկայի տեսակը
