Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (7 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Weight
jv: Urutan

en: Label
jv: Judul

en: Machine name
jv: Jeneng mesin
