Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to kk translation catalogue (6 entries)

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Type
kk: Тип

en: Description
kk: Сипаттама

en: Weight
kk: Салмағы

en: Label
kk: Атауы
