Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Weight
os: Уæз

en: Label
os: Нысан
