Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to sr translation catalogue (7 entries)

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Type
sr: Tип

en: Description
sr: Опис

en: Weight
sr: Тежина

en: Label
sr: Ознака

en: Type of item to reference
sr: Тип ставке за референцирање
