Gaya Popup (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Homepage
hu: Címlap

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Area
hu: Terület

en: Revisions
hu: Változatok

en: Authored by
hu: Szerző

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Close
hu: Bezár

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Font size
hu: Betűméret

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Offset
hu: Eltolás

en: Popup
hu: Felugró

en: Popups
hu: Felugrók

en: Modifier
hu: Módosító

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Popup settings
hu: Felugró ablak beállítások

en: Scheduled
hu: Időzítve

en: Start time
hu: Kezdés ideje

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: End time
hu: Befejezés ideje

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Enable popup
hu: Felugró ablak engedélyezése

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása
