Gaya Popup (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Homepage
ru: Домашняя страница

en: Edit
ru: Редактировать

en: Message
ru: Сообщение

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Area
ru: Область

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Frequency
ru: Частота

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Close
ru: Закрыть

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Font size
ru: Размер шрифта

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: All pages
ru: Все страницы

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Offset
ru: Пропустить

en: Popup
ru: Всплывающее окно

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Popup settings
ru: Настройки всплывающего окна

en: Scheduled
ru: Запланировано

en: Start time
ru: Время начала

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов
