Gaya Popup (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Area
ar: مجال

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Start date
ar: تاريخ البداية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Close
ar: إغلاق

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Revision translation affected
ar: ترجمة المراجعة المتأثرة

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة.

en: @date by @username
ar: @date بواسطة @username
