Gaya Popup (1.0.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (22 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: Edit
mr: संपादन

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Authored by
mr: लेखक

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Close
mr: बंद
