Gaya Popup (1.0.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Edit
pl: Edytuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Area
pl: Obszar

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Close
pl: Zamknij

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Popup settings
pl: Ustawienia wyskakującego okna

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Start time
pl: Czas rozpoczęcia

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Enable popup
pl: Włącz wyskakujące okno

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
