Gaya Popup (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Edit
fa: تدوین

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Area
fa: منطقه

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Close
fa: بستن

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Offset
fa: جابجایی

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Weight for @title
fa: وزن @title
