Gaya Popup (1.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Homepage
ja: ホームページ

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Area
ja: エリア

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Frequency
ja: 周期的

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Close
ja: 閉じる

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Offset
ja: オフセット

en: Popup
ja: ポップアップ

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: Start time
ja: 開始日時

en: Language settings
ja: 言語の設定

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: End time
ja: 終了日時

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す
