Gaya Popup (1.0.0-rc1) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Close
oc: Tampar

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: All pages
oc: Totas las paginas

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
