Gaya Popup (1.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Homepage
uk: Головна сторінка

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Area
uk: Область

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Frequency
uk: Частота

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Close
uk: Закрити

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Font size
uk: Розмір шрифту

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: All pages
uk: Всі сторінки

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Offset
uk: Зміщення

en: Popup
uk: Спливні

en: Modifier
uk: Клавіша-модифікатор

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Popup settings
uk: Налаштування спливного вікна

en: Scheduled
uk: Заплановано

en: Start time
uk: Початковий час

en: Language settings
uk: Налаштування мови

en: Date end
uk: Дата закінчення

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Every time
uk: Кожен раз

en: End time
uk: Кінцевий час

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
