Gaya Popup (1.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Language settings
bn: ভাষা বিষয়ক সেটিংস

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
