GBIF (2.0.1-alpha2) - en to is translation catalogue (10 entries)

en: Country
is: Land

en: Depth
is: Dýpt

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Year
is: Ár

en: Month
is: Mánuður

en: Continent
is: Heimsálfa

en: Europe
is: Evrópa

en: Africa
is: Afríka

en: Asia
is: Asía

en: South America
is: Suður Ameríka
