GBIF (2.0.1-beta1) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Country
ja: 国

en: Depth
ja: 深さ

en: Unknown
ja: 不明

en: Year
ja: 年

en: Month
ja: 月

en: Key
ja: キー

en: Missing
ja: 喪失

en: Installed
ja: インストール済み
