Government of Canada Design System (GCDS) (1.0.0-rc1) - en to ca translation catalogue (20 entries)

en: Content
ca: Contingut

en: required
ca: necessari

en: None
ca: Cap

en: - None -
ca: - Cap -

en: Help
ca: Ajuda

en: Footer
ca: Peu

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Search settings
ca: Paràmetres de cerca

en: Full
ca: Complet

en: Show
ca: Mostra

en: Standard
ca: Estàndard

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Compact
ca: Compacta

en: Pagination
ca: Paginació

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Sidebar first
ca: Primera barra lateral

en: Highlighted
ca: Destacat

en: Sidebar second
ca: Segona barra lateral

en: Wide
ca: Ample

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date
